معرفی سایت

درباره آمازون

درباره آمازون | ایران مستر کارت

آمازون از کجا شروع شد …

همه چیز درباره آمازون | ایران مستر کارت

همه چیز درباره آمازون | ایران مستر کارت

ایده آمازون برخلاف تصور از یک گاراژ بیرون آمد و شروع به کار کرد و موسس آن از ابتدا شخص جف بزوس (jeff bezos ) بود . وی قبل از آن معاون شرکت DEShaw & Co بود. او به خوبی میدانست که در آینده اینترنت نقش موثری در دنیا خواهد داشت و با باور به این مسئله آمازون را در سال .

نکته جالب اینکه در ابتدا 1994 به ثبت رساند .نام این شرکت در ابتدا کداوا بود اما به دلیل تشابه با Cadaver در انگلیسی بعدها نام آن به آمازون تغییر کرد .گفتنی است نام آن از روی جنگل آمازون و رودخانه طولانی و بلند آن برداشته شده و بزوس به دلیل وجود محصولات بسیار تمایل داشت که مردم آن را آمازون بنامند. جف بزوس در سال 1994 موفق شد اولین وبسایت فروشگاهی با نام آمازون را راه اندازی کند .

بزوس دوست داشت در آمازون همه چیز برای فروش داشته باشد و به همین دلیل سایت را با 20 دسته بندی اولیه آغاز کرد و چون هیچ سرمایه اولیه ای نداشت در این دسته بندی ها موسیقی ، کتاب ، سی دی نرم افزار و لوازم التحریر هم دیده میشد . بهترین گزینه کتاب بود چون آنها قیمت مشخصی دارند و هیچ گاه خراب نمیشوند .

همه چیز درباره آمازون | ایران مستر کارت

همه چیز درباره آمازون | ایران مستر کارت

شروع رسمی آمازون

شرکت آمازون در سوم آپریل 1994 وانست اولین محصول خود را بفروش برساند و رسما شروع به کار کند. کمکم آمازون برای خیلی‌ها شناخته شد اما آن زمان دسترسی به اینترنت کار مشکلی بود. نکته مهم و جالب اینجا بود که آمازون هیچ نیروی کاری نداشت که محصولات و کتاب ها را بسته بندی و ارسال کند .

به همین دلیل خود بزوس صبح ها سفارش میگرفت و شب ها بسته بندی و ارسال میکرد و فردای آن روز بسته ها را به پست تحویل می داد . پس از مدتی آدرس سایت آمازون به صفحه اول یاهو رفت و همین باعث شد تا آمازون به 45 کشور دنیا معرفی شود و به بزرگترین کتاب‌فروشی آنلاین در زمین تبدیل شود.

آینده نگری

اوضاع به قدری خوب پیش می‌رفت که جف پیش بینی کرده بود اگر اتفاق بدی نیفتد ، سال 2000 درآمدی 74 میلیون دلاری خواهد رسید و اگر هم همه‌چیز عالی پیش برود به درآمد 144 میلیون دلار برسد.

همه چیز درباره آمازون | ایران مستر کارت

همه چیز درباره آمازون | ایران مستر کارت

شاید سال 2000 کسب همچین درآمدی عدد بسیار بزرگی باشد برای شرکتی که از شروع فعالیت آن کمتر از 5 سال میگذرد . اما اوضاع جوری پیش رفت که هیچکس تصور آن را نداشت. آمازون سال 2000 به درآمد باورنکردنی 1.6 میلیارد دلار رسید. این درآمد باعث شد تا آمازون رشد تصاعدی خیلی خوبی را داشته باشد. آمازون در سال 1997 به سرمایه 54 میلیون دلاری رسید.

بزوس که این پیشرفت باورنکردنی را دید تصمیم گرفت کسب‌وکار را گسترش بدهد و محصولات جدیدی به شرکت اضافه کند. در همین راستا DVD و موسیقی هم به برنامه فروش اضافه شد. از 1998 تا 2000 آمازون با شرکت‌های بزرگی مانند IMDB همکاری خود را گسترش داد.

آنها به مرور وسایل الکترونیکی و اسباب‌بازی را هم اضافه کردند. آمازون روز به روز بزرگتر می‌شد و همه دنیا این موضوع را می‌دیدند، مجله مشهور تایمز هم سال 1999عکس او را روی جلد به عنوان “مرد سال” چاپ کرد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *